مشکل ورود به اینستاگرام | دلایل مختلف و راه حل رفع آنها

مشکل ورود به اینستاگرام | دلایل مختلف و راه حل رفع آنها

در ارتباط با بروز مشکل لاگین (Login) یا مشکل ورود به اینستاگرام هر روز گزارش‌های زیادی ارائه می‌شود. مشکلات این شکلی می‌توانند به خاطر فراموش کردن رمز عبور، فراموش کردن نام کاربری و… باشند. در این مقاله از سایت اینستاگرام من می خواهیم به آموزش نحوه رفع مشکلات لاگین (Login ) یا ورود به اینستاگرام بپردازیم.

مقدمه‌ای در رابطه با مشکلات کاربران حین لاگین کردن یا مشکل ورود به اینستاگرام

در برخی شرایط این احتمال وجود دارد که شما به خاطر ورود به صفحه اینستاگرام خود دچار مشکلاتی شوید. به عنوان مثال فرض کنید که رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید یا رمز عبورتان را به خاطر آورده اما نام کاربری اکانت اینستاگرام خود را فراموش کرده اید. مشکلات این چنینی به شکلی فراوان برای کاربران اینستاگرام رخ می‌دهند و تیم اینستاگرام من هم روز گزارش‌های زیادی در ارتباط با وقوع مشکل در انجام لاگین کردن به اینستا یا ورود به اینستاگرام از سوی کاربران دریافت مینماید.

به طور مجموع علت های متعددی می‌توانند برای شما مشکل ساز شده و از لاگین یا ورود به اکانت اینستاگرام ‌تان جلوگیری میشود. ما در این مقاله می خواهیم که شما کاربران عزیز را در رابطه با این موضوع راهنمایی دقیق نماییم. به بیان دیگر در این قسمت از سایت اینستاگرام من به آموزش نحوه رفع مشکلات متداول لاگین یا ورود به اینستاگرام می‌پردازیم. اگر در ارتباط با هر یک مطالبی که توضیح خواهیم داد  نیاز به کمک بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان اینستاگرام من تماس بگیرید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

مشکل ورود به اینستاگرام

فراموش کردن رمز عبور و مشکل ورود به اینستاگرام

زمانی که در اینستاگرام ثبت نام کرید لازم است یک نام کاربری و رمز عبور برای اکانت خود تعیین نمایید و هر بار با استفاده از این دو داده و جای گذاری آنها در فیلد های مربوطه وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. ولی اگر به هر دلیلی رمز عبور اکانت اینستاگرام تان فراموش شد هیچ اشکالی ندارد!

بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام یا اصطلاح انگلیسی آن (ریست کردن) رمز عبور شما از طریق فیسبوک یا آدرس ایمیلی که حین ثبت نام اکانت اینستاگرام خود ثبت کرده‌اید امکانپذیر خواهید بود. به منظور ریست کردن رمز عبور یا بازیابی پسوورد اکانت اینستاگرام خود  کنار عبارت Password یک گزینه با عنوان Forgot را خواهید دید. در مرحله اول برای بازیابی رمز عبور یا پسورد اکانت اینستاگرام خود باید بر روی این گزینه کلیک نمایید.

بعد از آن برای بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام خود از طریق آدرس ایمیل باید گزینه Username or  Email  را انتخاب کرده و سپس نام کاربری یا ایمیل ثبت شده برای اکانت اینستاگرام‌تان را وارد کنید. پس از وارد کردن ایمیل یا نام کاربری حساب کاربریتان بر روی گزینه Send a Password Reset Email کلیک کنید تا لینک مربوط به تعیین رمز عبور جدید برای اکانت اینستاگرام شما به آدرس ایمیلی داده شده ارسال شود.

اما همانطور که پیش از این اشاره داشتیم به منظور بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام‌تان می‌توانید از فیسبوک هم استفاده کنید. بدین منظور بر روی گزینه Reset using Facebook کلیک کنید. احتمالا در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا وارد حساب کاربری فیسبوک خود شوید. سپس می توانید که یک رمز عبور جدید را برای اکانت اینستاگرام‌تان تعیین کنید. دقت کنید که این عمل در شرایطی امکانپذیر است که اکانت اینستاگرام و فیسبوک شما با یکدیگر در تعامل باشند.

اگر پس از انجام مراحل بالا، ایمیل مربوط به تغییر رمز عبور اکانت اینستاگرام را دریافت نکردیم چه باید کرد؟

اگر پس از اینکه مراحل فوق را انجام دادید و به پوشه اینباکس (Inbox) ایمیل خود مراجعه کردید اما هیچ ایمیلی مربوط به تغییر رمز عبور اکانت اینستاگرام خود دریافت نکرده بودید باید به مواردی که در ادامه خواهیم پرداخت دقت نظر داشته باشید. در قدم اول به قسمت اسپم (Spam) ایمیل خود بروید. این احتمال هست که در برخی موارد ایمیل مربوط به اینستاگرام به این محل انتقال یابد. اگر باز هم ایمیل مربوط به تغییر و تعیین رمز عبور یا پسورد جدید برای اکانت اینستاگرام‌ در بخش اسپم وجود نداشت، به احتمال زیاد در حین وارد کردن ایمیل خود اشتباه تایپی مرتکب شده‌اید. بنابراین یک بار دیگر مراحل مربوط به بخش قبلی را انجام دهید و این مرحله در وارد کردن اطلاعات آدرس ایمیل خود دقت کافی داشته باشید. همچنین می‌توانید از طریق ریست کردن رمز عبور از طریق حساب فیسبوک هم استفاده نمایید.

برای خواندن مطلب لود نشدن اینستاگرام کلیک نمایید.

مشکل ورود به اینستاگرام

حالا اگر ایمیل بازیابی رمز عبور برای اکانت اینستاگرام دریافت نشد در رابطه با مشکل ورود به اینستاگرام چه کنیم؟

اگر برای تغییر رمز عبور اکانت اینستاگرام‌ اقدام نمودید ولی ایمیل بازیابی رمز عبور با اطلاعات اکانت دیگر برای شما ارسال شد، به احتمال زیاد آن اکانت هم از طریق آدرس ایمیل شما در اینستاگرام ثبت شده است. در این مواقع اگر آدرس ایمیلی دیگری نیز را به اکانت خود نسبت داده بودید، از آن می توانید به منظور بازیابی رمز عبور اینستاگرام تان استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از طریق اکانت فیسبوک خود و به شیوه‌ای که در مشکل اولی به آن پاسخ داده شد نسبت به تغییر رمز عبور اکانت اینستاگرام خود اقدام کنید. در مواقعی که قادر به استفاده از هیچ یک از موارد بالا نیستید باید با بخش پشتیبانی اینستاگرام ارتباط برقرار نمایید. برای راهنمایی بیشتر در رابطه با مشکل ورود به اینستاگرام می‌توانید با کارشناسان اینستاگرام من تماس بگیرید و از آن‌ها کمک بخواهید.

اگر ایمیل بازیابی رمز عبور اینستاگرام دریافت کردید اما نمی‌توانید با استفاده از آن رمز عبور اکانت خود را تغییر دهید چه کار باید کرد؟!

ایمیل‌های بازیابی رمز عبور که از سمت اینستاگرام ارسال میگردند دارای تاریخ انقضاء می باشند. به همین خاطر به احتمال زیاد شما قبلا  نسبت به تغییر یا بازیابی پسورد اکانت اینستاگرام خود با استفاده از آدرس ایمیل مورد نظر اقدام کرده‌ بودید و حال که چند روز از این ماجرا گذشته می خواهید که با استفاده از ایمیل دریافت شده نسبت به تغییر رمز عبور اکانت خود اقدام کنید.

برای بر طرف کردن مشکل ورود به اینستاگرام لازم است تا بار دیگر درخواست ارسال ایمیل بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام را ارسال نمایید و با مراجعه سریع به اینباکس (Inbox)  یا بخش اسپم ایمیل خود نسبت به تایید و استفاده از لینک ضمیمه شده اقدام کنید. به همین جهت لازم است مراحلی که در سوال اول این مقاله به آن‌ها اشاره شد را طی کنید.

اگر در حین لاگین یا ورود به اینستاگرام قادر به اتصال به سرورهای آن نیستید چه باید کرد ؟!

در برخی از مواقع احتمال دارد مادامی که به منظور لاگین یا مشکل ورود به اینستاگرام تلاش می‌کنید با ارور یا پیغام خطای ” Sorry, we couldn’t connect to our login server. Please confirm you have an Internet connection and try again in a moment”  برخورد کنید. دربعضی از موبایل های اندرویدی هم مشاهده شده که حتی بدون نمایش این ارور امکان اتصال به سرورهای اینستاگرام صورت نمی گیرد.

در مرحله اول به منظور رفع این مشکل از متصل بودن دستگاه به شبکه اینترنت مطمئن شوید. بعد از آن قدرت و ثبات شبکه اینترنت مورد نظر را بررسی کنید. اگر شبکه‌ اینترنتی که به آن متصل هستید سرعت مناسبی نداشته باشد، ممکن است در حین انجام فرآیند لاگین یا مشکل ورود به اینستاگرام با مشکل اتصال به سرور مواجه شوید. اگر موارد فوق مشکلی نداشتند، سعی کنید که روتر یا مودم وای فای خود را ریستارت کنید. اگر از شبکه موبایل دیتا (Mobile Data) به منظور اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید، بهتر است که سرویس شما از نوع ۴G باشد، در غیر این صورت ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.

اگر نام کاربری یا همان یوزرنیم (UserName) اکانت اینستاگرام خود را فراموش کردید چه باید کرد؟

تا پیش از این در مورد فراموش کردن رمز عبور یا همان پسورد اکانت اینستاگرام صحبت کردیم اما اگر بنا به هر دلیل یوزرنیم یا همان نام کاربری اکانت خود را فراموش کرده و رمز عبور آن را به خاطر داشته باشیم چطور؟ در این شرایط باید به منظور دستیابی به نام کاربری اکانت اینستاگرام خود مراحل زیر را طی کنید:

 • به صفحه لاگین یا ورود به اکانت اینستاگرام مراجعه کنید.
 • در کنار محل ورود رمز عبور، گزینه Forgot? را انتخاب کنید.
 • گزینه Username or Email را انتخاب کنید.
 • آدرس ایمیل خود را وارد کرده و گزینه Search را انتخاب کنید.
 • پس از مشاهده آدرس ایمیل خود کافیست که گزینه Send a Password Reset Email را انتخاب کنید.
 • در این شرایط لینک مربوط به تغییر رمز عبور به همراه اطلاعات نام کاربری اکانت اینستاگرام‌تان برای شما ارسال می‌شود.

برای خواندن مطالب بیشتر به سایت help.instagram.com مراجعه نمایید.

 

۱/۵ - (۱ امتیاز)

مطالب مرتبط

7 نظر

 1. زهرا

  سلام من هرکاری میکنم نمیتونم وارد اکانتم بشم هم نام کاربریمو میدونم هم رمز عبورمم اما حالا نمیشه وارد بشم ارور میده چی کار کنم

  پاسخ
 2. الميرا اماني

  سلام من نمیتونم وارد اکانتم بشم چی کار کنم رمز و ایدی خودمم میدونم ولی وقتی میزنم این پیام واسم میاد

  We’ve detected suspicious activity on your Instagram account and have temporarily locked it as a security precaution.

  It’s likely that your account was compromised as a result of entering your password on a website designed to look like Instagram. This attack is known as phishing.

  Over the next few steps we’ll ask you to verify your identity to help secure your account, and let you log back in.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.